zmień język: polski
log in      register
    logout

bezlusterkowce a hybrydy

 Witam mam nietypowe pytanie czy warto pakować się w tzw. bezlusterkowce . Od kilku miesięcy kumpel który uważa się za profesjonalistę ;), ma fioła na punkcie aparatów wszelakiego typu i wydaje o przepraszam wydawał kupe kasy na lustrzanki, a teraz wszystko sprzedał i poszedł w bezlusterkowce bodajrze nikona,ale to niema znaczenia chodzi oto że gdy dowiedział się że zamierzam wymienić swoją hybrydkę na lustrzankę zaczoł mi wiercić dziurę w brzuchu jaką ja to starą technologie zamierzam się pakować i żeby go słuchac i iść w jego ślady. Wychwala wychwala itd. na co ja mu ostatnio że chyba wolałbym  kupić lepszą hybrydę które bardzo poszły do przodu, a i tak chyba wolałbym lustrzankę bo na forach różnie sie wypowiadają o bezlusterkowcach. No a co Wy uważacie!? (uf skończyłem się wypowiadać:) )

jiriki, 2014-04-27, 15:21


reply

replies


  • witman
    report abuse witman, 2014-04-27, 17:07

    Moim zdaniem to rozmowa czysto akademicka. Kompakty z wymienna optyką maja tyle samo zalet co i wad.  Jedną wadą i chyba największą jest cena. Aparat powinno się kupować pod siebie a nie pod kolegę.
    Do zalet bez lusterkowców można zaliczyć małą wagę i gabaryty. Ale tu ujawnia się wada brak dodatkowego wizjera. W bardzo jasny dzień na wyświetlaczu nic nie zobaczysz. Mały korpus może być zaletą ale może być też poważną wadą. Lustrzankę lepiej się trzyma tak jak i aparaty typu megazoom . Kolejna sprawa to dodatkowe akcesoria, o wiele droższe niż do luster. Brak na rynku obiektywów nawet producentów niezależnych. Jest się skazanym na to co oferuje  producent danego systemu. A wybór jest mizerny.  Sam się ostatnio zastanawiałem nad kupnem bezlusterkowca bo nie chciałem już pakować kasy na rozbudowę lustra. Długo myślałem i wybrałem zooma Sonego. Pomimo że mam już nikosia  który oferuje całkiem przyzwoite foty.Porównując jakość fot, to szala przechyla się na lustrzanki.   

close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close