zmień język: polski
log in      register
    logout

system coin

Prosze o Wasze zdanie. Czy mój wybór może pozostać, czy  go zmodyfikować-jeśli tak to prosze o propozycje, dzieki z góry.
1) http://www.infoto.pl/filtry-filtry-typu-cokin-p/cokin-p-adapter-p452-52mm-343s

2)http://fotozakupy.pl/delta-holderuchwyt-do-filtrow-typu-cokin-p/m-91-30923s

3)http://fotozakupy.pl/cokin-p121f-szary-nd8-z-miekkim-przejsciem-koloru/m-91-26852s

Jest dostepny tansz adapter, ale mam wątpliwości co do jakości-jak  Wasza opinia

nick, 2014-07-22, 19:30


reply

replies


 • nick
  report abuse nick, 2014-07-22, 19:31
  Cokin oczywiście :) • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2014-08-07, 00:56
  Nigdy nie używałem systemu Cokin, bo mam sporo filtrów wkręcanych w różnych rozmiarach (część jeszcze z czasów gdy fociłem analogowymi lustrzankami) Wydaje mi się, że jakość holdera nie odgrywa większej roli, bo i tak wszystkie są standardowo na trzy filtry a jakość plastiku z jakiego jest wykonany nie ma większego znaczenia, aby "szybki" nie wylatywały i jest OK :)) Najważniejsza jest jakość filtrów. Co do filtrów firmy Cokin zdania są podzielone, spotkałem się z opiniami, że potrafią wprowadzić zafarb. Czy tak jest naprawdę, tego z autopsji nie wiem, bo mam tylko jeden filtr UV tej firmy (wkręcany) i nie zauważyłem aby ingerował w obraz, choć czasami potrafi złapać bliki, czyli jest raczej średniej jakości, ale adekwatnej do jego ceny :)).
  Bardzo dobre filtry produkuje B+W, Marumi, Hoya (wyłączając najtańszą, "zieloną" serię), Heliopan, Dobre jakościowo są też filtry Kenko, Tiffen Oczywiście ogromne znaczenie ma jakość i ilość warstw przeciwodblaskowych i czy w ogóle filtr je posiada. Nie wiem, czy wszystkie te firmy produkują filtry pod system Cokin.
   
 • nick
  report abuse nick, 2014-10-09, 15:35
  Wybór padł na Cokin i początkowe, niedrogie(dołączone do zestawu) filtry połówkowe z miękkim przejściem. Pierwsze praktyczne zajęcia wypadły nieźle.Odpowiada mi fakt, że filtry są ruchome, co dodatkowo pozwala na regulację wysokości i możliwość wykorzystania więcej niż jedego filtra.Zapewne rozbuduje zestaw, bo sprawia mi sporo frajdy.Dzięki za zainteresowanie.


close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close