zmień język: polski
log in      register
    logout

Propozycja zmian

Bardziej ten post kieruję do adminów  chociaż myślę, że moje pomysły spodobają się też  użytkownikom. Może pomysły są odświeżane ale warte uwagi. Naszło mnie tak wczoraj, po wypowiedziach Rafika. A więc do rzeczy.
Może by tak wprowadzić
1. Dział porad.
2. Dział "jak zrobiłem to zdjęcie"
3. Komis
W poradach znalazły by się np tutoriale albo linki do tutków.
W dziale "jak zrobiłem to zdjęcie" można by szczegółowo rozpisać krok po kroku jak się robiło fotkę, np oświetlenie, ustawienia aparatu, rysunki itp.
No i w dziale komis - kupię sprzedam.  

witman, 2012-04-22, 07:25


reply

replies


 • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-22, 08:02
   To wszystko można zrealizować przez tematy forum a kierowanie czegokolwiek do adminów to sypanie grochem o ścianę. Ktoś stworzył stronke, dodał reklamy, z których dudtki spływają na konto i zajął się innymi stronkami. WA żyje własnym życiem. Gdybym umieścił zdjęcia pornograficzne w najgorszym smaku to i tak zdjęcia ani konto nie zostałoby zablokowane bo nie ma przez kogo. Kilkukrotnie próbowałem zmusić adminów do reakcji i nic to nie dało. Musimy radzić sobie z tym co mamy. Gdyby admini nas słuchali to byłby to jeden z lepszych i najbardziej obleganych portali foto w Polsce. Zwróć Witek uwagę, że aktywnych użytkowników WA jest około 20 - tych, którzy komentują, radzą, oceniaja i udzielają się na forum. Reszta to przypadkowi kilkutygodniowi goście, którzy w większości wypadków nie raczą nawet uzasadniać swoich ocen. Mało jest użytkowników chcących czegokolwiek się nauczyć pomimo naszych starań. Ostatnio dodałem koment do zdjęcia typu co jest źle i po kilku minutach tej fotki nie było już w katalogu. Trafiają tu ludzie z fotkapl i niewiadomo czego oczekują. Ja osobiście mam wrażenie, że ten portal umiejscawia się pomiędzy fotkapl a digartem. Używam też digarta i devianta ale lubię WA ze względu na ludzi, z którymi można podyskutować i powymieniać doświadczenia - takie "przyjaźnie sieciowe". Dlatego:
  ADMINI DO ROBOTY


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-22, 11:12
  Zgadzam się z Luke w całej rozciągłości jego wypowiedzi. WA żyje własnym życiem. Nikt się nami od dawna nie interesuje. Jestem na tym portalu dokładnie 3 lata i zmieniło się tu niewiele, a nie wszystkie zmiany wyszły portalowi na lepsze. Ostatnią zmianą jaką wprowadzono, to możliwość blokowania komentarzy własnych zdjęć przez "niewygodnych" użytkowników. Od tego czasu nic się nie dzieje, a wszelkie dobijanie się do adminów to jak rzucanie grochem o ścianę. Tak jak Luke pisze jest garstka aktywnych użytkowników tego portalu (a były czasy gdy było ich kilkudziesięciu), dziennie do katalogu głównego jest dodawane kilkanaście zdjęć (kiedyś było to kilkadziesiąt) i moim zdaniem poziom tych fotek mocno się obniżył. Były już tutaj dyskusje na temat zmiany systemu oceniania, sposobu moderacji, innej formy rankingu itp. Niestety skończyło się tylko na dyskusji.
  Myślę, że największą bolączką na dzień dzisiejszy jest tych kilkanaście zdjęć dziennie w katalogu głównym. Mało nowych zdjęć, czyli nic się nie dzieje, czyli nie ma tu po co zaglądać, czyli nuda. • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-22, 14:34
   Krzysiu, nudą bym tego nie nazwał. Może nie jest portal mega aktywny, gdzie mozna przesiedzeć cały dzień dyskutując z innymi ale mi bynajmniej daje dużo satysfakcji wymiana poglądów z Toba, Bilansem, Damisem, Witkiem i kilkoma innymi aktywnymi opiniotwórczo osobami. Z chęcią oglądam zdjęcia osób niezajmujących się fotografią zawodowo i mogę odnieść swoje umiejętności i możliwości właśnie do tej grupy. Digart i deviant skupiają głównie ludzi fotografujących zawodowo. Od nich usłyszysz często krytykę ale krzty pomocy w poprawie warsztatu a tu ta garstka stara się w jakiś sposób wpływać na sposób fotografowania. A tak poza tematem, Agnieszki dawno nie było. Pozdrów Krzysiu i zarządaj powrotu do nas ;)


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-22, 16:16
  Luke, pisząc o nudzie w swoim poście nie miałem na myśli dyskusji pod fotkami, tylko znikomą ilość nowych fotek w katalogu głównym. Na takie portale jak WA zagląda się głównie po to, żeby zobaczyć jakąś nową, fajną fotkę. Niestety pod tym względem jest kiepsko. Kilkanaście fotek dziennie na poziomie takim jaki jest - szału nie ma (nie napiszę na jakim, bo zaś się ktoś urażony poczuje) Po to, żeby ktoś nowy, mający coś do pokazania i powiedzenia założył tu konto, to musi się tu coś dziać. Musi być jakiś "ruch w interesie" a nie taki marazm jak teraz. Był czas, że był tu ruch, jak na deptaku w Ciechocinku i aż chciało się zaglądać. Moim zdaniem "zabiła" to kiepska i tendencyjna w tym czasie moderacje, jakieś lipne konta, które jechały po jednych użytkownikach a "piątkowała" innych i wysyłały bluzgi na priv Takie i tym podobne kwiatki. Niestety admini na to albo nie reagowali, albo zbyt późno i nieskutecznie.Teraz mamy to co mamy
  Nikt z administracji nigdy nie pilnował, aby komentarze pod fotkami były merytoryczne i nie czyniły wycieczek słownych w kierunku innych użytkowników. Bardzo się cieszę, że pomimo braku nadzoru, poszły one w dobrym kierunku i faktycznie kom. pod zdjęciami coś wnoszą. Oczywiście, że zdania i poglądy często się różnią, ale nie ma obrażalstwa, pajacowania ani zadufania w sobie.
  Co do Agnieszki, to ostatnio jest pochłonięta remontem i urządzaniem nowego mieszkania. Po za tym jakiś czas temu doszła do wniosku że na naukę nigdy nie jest za późno i postanowiła poszerzyć swoje horyzonty. Teraz jest pilną uczennicą i zamiast wchodzić na portale foto szuka bardziej użytecznej wiedzy w necie :) Aparatu na kołku nie zawiesiła i z pewnością coś pstryknie w bliżej nieokreślonym terminie :)


 • witman
  report abuse witman, 2012-04-22, 18:09
  Krzysiek i Luke poniekąd macie rację. Ciekawe co mają na ten temat do powiedzenia "byli"moderatorzy?
  Mimo to,  że nie wiele się tutaj dzieje to uważam ze jest to jeden z lepszych portali foto.
  Krzyśku sezon na foto pomału się zaczyna. Lato będzie to ludzie zaczną focić.
  Fakt jedna fotka na dzień to za mało. Można by było wstawiać tak jak dawniej 2. a najlepiej tyle ile jest katalogów. Druga sprawa to że dyskusje bardziej toczą się pod zdjęciem a nie przenoszą się na forum, tam gdzie powinny. Może poniekąd jest to nasza wina?


 • vitoos
  report abuse vitoos, 2012-04-22, 20:07
  Ja tak tylko a propos aktywności. Ci co sa tu dłużej wiedzą, że często jakakolwiek uwaga napisana nawet przyjaznym tonem, była odbierana jako zmasowany atak ;) Oczywiście nie przez wszystkich, ale niektórzy traktowali to jako osbiste wycieczki...
  Chętnie podyskutowałbym z innymi Użytkownikami, zwłaszcza o fotografiach makro, owadach przez nich fotografowanych, ale strach sie odzywać, aby znów kogoś nie urazić....

  Uważam też, że jedna fotka dziennie to troche mało, minium z dwie by się przydało... • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-22, 20:57
  Witku, napisałeś właśnie o braku kontroli komentarzy pod zdjeciami. Jezeli napisałeś, że np. jest krzywo, czy są jakieś przepały, albo brak światła, a w odpowiedzi przeczytałeś, że jesteś czepialski, czy "ależ ty się mało znasz" (bo taka odpowiedź tu była i bardzo serdecznie mnie rozbawiła) itp.  to trochę ręce opadały. Gdyby za takie wypowiedzi admini zawieszali np. konto na tydzień, zablokowali możliwość dodawania fotek przez jakiś czas lu inne tego typu niedogodności, to była by inna kultura wypowiedzi i być może pozostała by część użytkowników, którzy tu byli, a usłyszeli właśnie tego typu odpowiedzi i "dali sobie na luz" Myślę, że to już minęło i nie wróci i możesz śmiało pisać i pytać się o robaczki :))

  Też jestem zdania, ze za mało fotek można dodawać, do katalogu głównego, ale niestety zostaliśmy Webalbumowymi sierotami, bo admini nas opuścili i możemy sobie postulować do tzw. usranej śmierci a i tak nikt nas nie wysłucha. Może założymy sobie konta "krzysiek bis", "Luke bis" "vitoos bis" i sami damy sobie możliwość dodawania większej ilości zdjęć :)) ??? Na adminów raczej bym nie liczył • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-22, 21:29
   Krzysiu - z tym bisem to jest jakiś pomysł. Dyskusje czasem są ostre i odpowiedzi bardziej uszczypliwe niż powinny co czasem widzę po sobie ale jest to chyba bynajmniej u mnie spowodowane dosyć i chyba za bardzo ambicjonalnym podejściem do tematu. Najbardziej denerwuja mnie oceny pod świetnymi fotkami (pszczółka Krzysia) zaniżającymi ocenę bez jednego słowa komentarza. Nie akceptuję komentarza "bo mi się nie podoba". Mi się wiele fotek nie podoba, nie oceniam bo są poprawnie wykonane ale nie są zgodne z moim poczuciem estetyki i "ładności".  Szkoda, że ostatnio rzadko zagląda Rysiu, Finus się chyba od nas odwrócił, Aga ma remont, Nikon19 gdzieś przepadł, Proframe chyba na Antarktyde pojechał i nie ma netu, Kuba znów gdzieś motyle gania, Karolaka dawno nie było,  itd. Szkoda, ale trzeba pamiętać, że odwiedzają nas nowi użytkownicy, z nowym, świeżym podejściem. 


 • Serg
  report abuse Serg, 2012-04-22, 21:53
  Mnie bardzo dziwi brak jakiej kolwiek reakcji ze strony administratorow.

  Osobiscie jestem za tym zeby dawac komentarz do oceny, szczegolnie kiedy jak ja obnizamy np do 3 gwiazdek. MZ krytyka jest pomocna nie tylko jesli ktos jest na starcie przygody z fotografia.
  Szczerze przegladajac WB nigdy nie zaobserwowalem jakiegos przejawu agresji wobec krytyki. Natomiast bardziej mnie drazni jak widze 1 czy 2 gwiazdki bez uzasadnienia.
 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-22, 22:53
  Nie mam nic przeciw, jak to określa Luke, "ostrym dyskusjom" Każdy ma prawo do własnego zdanie i własnego odbioru fotki. Niestety często był zachwiany dystans do własnej twórczości i następowała "obraza majestatu" Parę osób np. usuwało z pod swoich fotek niepochlebne (w ich mniemaniu) komenty a nawet oceny poniżej 5 gwiazdek. Nadal istnieją odwetowe konta (choć ostatnio nie używane z powodu małej aktywności ich posiadaczy)
  Mogą przytoczyć wam taką sytuację. Byłem kiedyś (dawno) u Agnieszki jak przeglądała WA. Mówi tak: "Zobacz, co się będzie teraz działo. Wystawie tej osobie "czwórkę" a zaraz z tego lub tego konta będzie odwet" (bo oceniana osoba miała jeszcze dwa "dodatkowe" konta). Nie minęło nawet 5min a osoba oceniona zalogowała się do jednego z kont i wystawiła "dwóję" pod zdjęciem Agi. Oceniła tylko jej fotkę, choć nie była ona na początku katalogu :)) Ciekawe jest też to, że z tych kont "oceniała" też własne zdjęcia i myślę że nie tylko w katalogu, ale w rankingu również. Taka dziecinada dorosłych ludzi. Mnie nawet w najgorszych snach taki pomysł nie przyszedł by do głowy. Niestety są osoby, które za wszelką cenę pragną być podziwiane i uwielbiane. Na szczęście to tylko margines, ale piszę o tym jako o "ciekawostce"
  Jak już jestem przy takim temacie, to tym młodszym stażem użytkownikom powiem, że były tu jeszcze "śmieszniejsze" sytuacje. Na początku można było oceniać kilka razy tą samą fotkę, a oceny były anonimowe. Tylko komentarze były "jawne" Po tym jak wprowadzono jawność ocen nie każdy się w porę zorientował i zachwyty typu "świetna fotka" "rewelacja" itp popierał jednogwiazdkową oceną. • witman
  report abuse witman, 2012-04-26, 12:21
  Krzyśku masz rację, że to dziecinada. Też nie mam nic przeciwko ostrym dyskusją bo jak napisałeś każdy ma prawo do własnej oceny fotki. Pod warunkiem, że to będzie merytoryczna dyskusja. A nie zachowanie z piaskownicy. Tak czy inaczej pewne zmiany powinny zaistnieć na WA. Nie konieczne muszą to być moje propozycje.


 • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2012-04-26, 14:07
  @Luke: "dudtki spływają na konto" - skomentuję jedynie uśmieszkiem :-)
  @Luke: "Gdyby admini nas słuchali to byłby to jeden z lepszych i najbardziej obleganych portali foto w Polsce" - chętnie wysłucham jeszcze raz 
  @krzysiek: "Nikt się nami od dawna nie interesuje." - co masz na myśli? Rozwiń proszę.
  @krzysiek: "Myślę, że największą bolączką na dzień dzisiejszy jest tych kilkanaście zdjęć dziennie w katalogu głównym. Mało nowych zdjęć, czyli nic się nie dzieje, czyli nie ma tu po co zaglądać, czyli nuda." - co według Ciebie należy zrobić aby to zmienić?

  Jakich zmian oczekiwaliście w serwisie? Prosiłbym o konkretne i merytoryczne propozycje.  • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-26, 15:00
   Mariusz:
  Uno - Jak z reklam nie spływają dudtki to współczuję braku umiejętności w robieniu interesów,
  Duo - Ja tam Cię nie znam i nie mam pewności, że jesteś adminem czy właścicielem,
  Tres - Witman i Krzysiek chyba wystarczająco merytorycznie zaznaczyli jakie zmiany byłyby korzystne i nie wiem czego potrzebujesz jeszcze, kodu html?
  Quatro - mi osobiście nie podoba się fakt powstawania dziwnych kont jak np. prowokacja, które zniknęło dopiero po kilku tygodniach a fotka z warsztatów dopiero w tym tygodniu. Nie mam nieby mnie nie zrozumieć źle, nie mam nic przeciwko takim fotkom i bardzo lubię kobiece akty ale ze smakiem i na odpowiednich portalach. Mamy dził akt i są tam piękne zdjęcia ale prowokacja przesadził. 
  Podsumowując. 
  Czerpiąc korzyści finansowe i biorąc na siebie odpowiedzialność za utrzymywanie takiego portalu jak WA powinno się codziennie kontrolować działanie jego użytkowników. Sami użytkownicy pamiętają sytuację grożenia pozbawienia życia kilku użytkownikom za niepochlebne opinie i brak reakcji adminów co było wyraźnym znakiem braku zainteresowania ze strony właściciela. Po kilku komentarzach dziewczyna poszła po rozum do głowy, wycofała obraźliwe teksty i przeprosiła ale to chyba WASZA działka. 
  Aktualnie kultura osobista członków WA jest na tyle wysoka, że potrafimy sami siebie jak i nawzajem kontrolować  i współuczestniczyć w życiu WA.


 • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2012-04-26, 16:38
  @Luke, z całym szacunkiem, ale niestety brakuje mi w Twoim komentarzu konkretów o które prosiłem.
  Odnośnie Twojego podstawowego zarzutu, czyli kontrolowania komentarzy. Od tego jest funkcja "Zgłoś nadużycie". Jeżeli widzisz (widzicie), że treść opublikowana w serwisie narusza zasady regulaminu serwisu proszę o korzystanie z niej wraz z uzasadnieniem zgłoszenia nadużycia. Tak to działa.
   
  Pozostałych Twoich wymienionych uwag nie będę komentował. • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-26, 18:12
  No cóz widzę, że dialog jednostronny to strata czasu tak jak się mogłem spodziewać. Mariusz wiesz doskonale o co nam wszystkim chodzi, wycierasz się konkretnymi propozycjami, od których tu kipi i robisz zwykłe, tradycyjne "palenie głupa" (bardzo popularne określenie w moich czasach). To tyle ode mnie. Jak to wielokrotnie było tu poruszane - żyjemy własnym życiem i na adminów nie ma co liczyć. Nie wiem jakie jest działanie moderatorów i ich zakres obowiązków ale moim zdaniem panuje pełna olewka. Nawet punkty za "Akceptacja zdjęcia do katalogu" nie działa od września zeszłego roku. Bynajmniej u mnie. 
  "Pozostałych Twoich wymienionych uwag nie będę komentował." - cóz, najstarszy i najgłupszy tekst na brak argumentów. 


 • vitoos
  report abuse vitoos, 2012-04-26, 22:04
  To ja postuluję za możliwością dodawania przynajmniej po dwie fotki dziennie do katalogu. • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-26, 22:08
  @Mariusz Tak jak Luka napisał odnośnie konta "prowokacja" (czy jakoś tak) ja i myślę, że parę osób również klikało na wskazane przez Ciebie "Zgłoś nadużycie" i co???? z jakim skutkiem ???? Pisałem też do administracji odnośnie konta z jakimiś karykaturami Kaczora Donalda i jakimiś durnymi podpisami "politycznymi" odnośnie konta jakiś wszechpolaków (czy podobnych oszołomów) z rasistowskimi hasłami jest też gdzieś konto ze zdjęciami z katastrofy smoleńskiej i odpowiednimi politycznymi komentarzami itp. To nie jest portal na tego typu publikacje. To administracja powinna o to dbać, my jako użytkownicy możemy jedynie wskazać to co umknęło czujnej uwadze administracji. Pomimo interwencji te konta nadal istnieją
  Przyznasz mi rację, że nigdy nie było ingerencji administracji w komenty pod fotkami, o to żeby były merytoryczne. Nie jest żadnym problemem raz na dwa dni przeczytanie wszystkich komentarzy, bo nie jest ich dużo i zwrócenie uwagi na priv lub "otwartym tekstem" na określenia "czepialski" (moje ulubione) czy "zakompleksiony malutki człowieczek" "wielki artysta" itp epitety którymi kiedyś z upodobaniem się tu obrzucano. To powinno leżeć w interesie administracji, aby dyskusje były merytoryczne. Słynne "Zgłoś nadużycie" jest również przy komentarzach i nawet działa, do otrzymałam kiedyś karę w postaci odjęcia 10 punktów. Dla jasności napiszę, że przy jakiejś "dyskusji" pod fotką nie chcąc głupio dyskutować nic nie odpisywałem na słowne zaczepki. Po zapytaniu "krzysiek dlaczego nic nie piszesz" odpowiedziałem że "lepiej nic nic mówić i być uznanym za idiotę, niż się odezwać i to udowodnić" co zostało zgłoszone jako nadużycie i stąd ta dotkliwa kara w postaci utraty 10 punktów. Tylko nie wiem dla czego nie zadziałało to np. w przypadku, gdy jakiś koleś, który nie ma tu już konta, na odchodne zmieszał z błotem Audije, kogoś tam jeszcze i mnie przy okazji bo stanąłem w ich obronie ????? Część tej "dyskusji" zniknęła wraz z usunięciem konta, ale część jest nadal gdzieś na forum, bo nikt tego nie raczył usunąć pomimo że klikałem w "Zgłoś nadużycie". Gościa nie ma a smród został...
  Jako administrator wiesz ile szkód wyrządziła moderacja. Dużo dobrych fotek nie mogło się przebić do katalogu głównego, a puszczane były takie knoty, że hej. Zniechęciło to wielu użytkowników z naprawdę dobrym portfolio i albo zlikwidowali swoje konta, albo nie zaglądają już na ten portal i są "martwymi duszami" Przypomnę, że można było dać do moderacji 5 fotek dziennie i przy dobrej moderacji można by było stworzyć portal o bardzo przyzwoitym poziomie. Pisałem już nie jednokrotnie, że nie jestem tutaj po to, aby oglądać swoje fotki, do je doskonale znam, ani po to, żeby liczyć gwiazdki pod nimi, bo mi na nich nie zależy. Jestem tu, żeby zobaczyć co mają inni do pokazania. Myślę, że osób myślących podobnie jest, czy było kiedyś więcej. Tak jak napisałem: brak nowych dobrych fotek = NUDA. Najwyższy czas zrobić coś, żeby ten portal ożywić.
  Ranking jest nudy i wlecze się w czasie jak flaki z olejem. Od dawna tam nie dodaje swoich fotek, ale na początku jego istnienia chyba do trzech rankingów swoje fotki dałem. Z tego co pamiętam, to przez miesiąc fotki się zgłasza a przez następny się na nie głosuje, czyli jak fotkę zgłoszę dziś, to za dwa miesiące się dowiem jakie miejsce zajmie :) Kiedyś proponowałem, ze można zrobić np. "fotkę tygodnia" może było by ciekawiej a na pewno szybciej. Można zrobić jakieś konkursy tematyczne czy coś tam jeszcze. Różne propozycje tu padały.
  Na temat gwiazdek nie chcę pisać, bo był on poruszany setki razy a i tak nic się nie zmieniło. • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2012-04-27, 08:29
  @vitoos - Zwiększenie ilości dziennego limitu dodawanych zdjęć do katalogu: OK, zwiększymy na razie do 3.
   
  @krzysiek 
  Podaj mi proszę adres do zdjęcia / komentarza do zdjęcia, do którego zostało zgłoszone nadużycie. Chętnie sprawdzę czy rzeczywiście były zgłoszone i czy były zasadne (treści łamały regulamin serwisu).
   
  "Przyznasz mi rację, że nigdy nie było ingerencji administracji w komenty pod fotkami, o to żeby były merytoryczne." Nie jest naszą rolą sprawdzanie merytoryczności komentarzy pod zdjęciami. Nie chemy pełnić takiej roli. Gdy nie chcesz aby wybrana osoba komentować Twoje zdjęcia, masz funkcję, dzięki której możesz zablokować użytkownika. Dodatkowo możesz sam usuwać komentarze innych użytkowników pod swoimi zdjęciami i dbać o merytoryczność. Nawet nie musisz zgłaszać nadużycia.
   
  "Ranking jest nudy i wlecze się w czasie jak flaki z olejem" - dużo w tym racji, ale zmniejszenie okresu przy obecnje liczbie głosów oddawanych w ciągu miesiąca nie jest na razie dobrym pomysłem. Możemy do tego tematu jeszcze powrócić.
   
  "Na temat gwiazdek nie chcę pisać, bo był on poruszany setki razy a i tak nic się nie zmieniło." - "setki" razy poruszane, ale co osoba to inna propozycja. Było już pare zmian w głosowaniu (m.in. postulowanych przez użytkowników - brak anonimowości, legenda co oznaczają gwiazdki), ale jak widać każdy chce coś innego.
   
  "Tak jak napisałem: brak nowych dobrych fotek = NUDA. Najwyższy czas zrobić coś, żeby ten portal ożywić." - Właśnie prosiłem o konkretne propozycje zmian. Jeżeli możesz, nie odsyłaj mnie proszę pisząc, że było ich wiele. Napisz proszę tutaj, konkretnie. • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-27, 09:26
   Pierwszy ruch i konkretny za co dziękujemy. Fajnie, że jest działanie. Mariusz czekamy na następne ruchy.


 • adamszybki
  report abuse adamszybki, 2012-04-27, 10:24

  Dorzucę parę propozycji
   

  Zdjecie/a dnia z najwyższą iloscia ocen porem zdjecie tygodni i miesiąca np z możliwością głosowania.
   

  Ostatni zalogowani użytkownicy może by tak - użytkownicy online.
   

  Możliwość poprawy swojego komentarza po dodaniu.
 • witman
  report abuse witman, 2012-04-27, 16:57
  No to mamy 1zmiany  :) można dodawać po 3 fotki. Brawo !


 • vitoos
  report abuse vitoos, 2012-04-27, 17:49
  O, dzieki ;)

  Warto by jednak pomyśleć nad jakimś częstszym rankingiem, może jakiś cykliczny konkurs tematyczny. Trochę rywalizacji nie zaszkodzi... ;) • witman
  report abuse witman, 2012-04-27, 18:00
  Vitos popieram, zdrowa rywalizacja jak najbardziej :)


 • KubaFoto
  report abuse KubaFoto, 2012-04-27, 19:35
  Dlugo mnie tu nie bylo i widze ze cokolwiek sie ruszylo :) Cieszy :) Nie mialem czasu przeczytac wszystkich wypowiedzi :P
   


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-27, 21:22
  @Mariusz
  Zacznę od sprawności słynnego "zgłoś nadużycie" Rok temu klikałem na to pod tym "zdjęciem":
  http://ipozytywka.web-album.org/photo/524698,ipozytywka
  (pisałem o tym koncie w poprzednim poście) Ponadto napisałem do Ciebie i Staśka na priv cyt.: "Witam
  Wczoraj na WA pojawiło się nowe konto:
  http://ipozytywka.web-album.org/
  nie ma tam zdjęć, tylko jakieś prymitywne obrazki mające na celu ośmieszać rządzącą partię polityczną. Czy jest możliwość zablokowania tego konta, bo moim zdaniem WA to nie miejsce na takie praktyki.
  pozdrawiam serdeczni"
  Jak widać bez efektu bo obrazek i konto istnieją nadal. 
  Odnośnie ataków na Audiję, działo się to pod zdjęciem "krzywych chmurek" niejakiego Artura Lewczuka i zniknęły te wpisy wraz z jego kontem, ale część tej "dyskusji" została przeniesiona na forum i pewnie jeszcze jest, bo było to tam bardzo długo, pomimo, że dwukrotnie zgłaszałem nadużycie. Nie chce mi się teraz tego szukać, bo to trochę bez sensu. Dodam tylko, że po tej całej awanturze, Audija zawiesiła swoje konto i omal nie zawiesiła aparatu na kołku. Nie dziwię się, bo wypowiedzi były bardzo chamskie i nie po każdym takie teksty spływają jak po kaczce.
  Wiem, że istnieje możliwość usunięcia koment. z pod swoich fotek. Ja nie korzystam z tego udogodnienia, ale zauważyłem, że najczęściej są usuwane kom. naprawdę merytoryczne, Właściciel fotki nie potrafi się pogodzić z tym, że coś może się komuś nie podobać lub został wytknięty jakiś błąd. Uważam, że usuwanie komentarzy z pod swoich zdjęć jest najmniej przydatnym gadżetem na WA. Dubluje to poniekąd funkcję "zgłoś nadużycie"
  Jak już rozgrzebuję te przykre sprawy, to uzupełnię podaną przeze mnie prędzej "ciekawostkę" odnośnie "kont odwetowych" o informację, że posiadacz/posiadaczka tych dwóch kont jest nadal na liście moderatorów. Można się tylko domyślać na jakich zasadach osoba ta "moderowała"
   
  Teraz o przyjemniejszych sprawach.
  Proponowałem kiedyś, aby zamienić katalog zdjęć danych do moderacji, na "poczekalnię" gdzie każdy z użytkowników był by moderatorem, a zdjęcie musiało by otrzymać pewną ilość głosów w określonym czasie aby wejść do katalogu głównego, albo żeby moderacja była jawna. Należało by pomyśleć nad jakimś sprawiedliwym i sprawnym systemie moderacji, bo jak widać jej całkowity brak obniżył poziom zdjęć na WA. Może ktoś ma inne pomysły na ten temat, tak aby katalog główny nie był śmietnikiem gdzie każdy może wrzucać co chce, tak jak wspomniane prędzej konto "prowokacja" czy jakieś pstrykadła typu "u cioci na imieninach" czy inny szeroko rozumiany chłam.
   
  Była propozycja zmian w gwiazdkach na ocenianie na tak/nie, lub "łapki" Odpowiedź administracji była, że nie ma takiej możliwości technicznych, więc nie chcę drążyć tego tematu-rzeki, ale ucieszył bym się jeżeli takie możliwości by zaistniały.
   
  Ranking jak sam przyznałeś jest nudny i ciągnie się w czasie, więc można go zamienić na jakiś konkurs tematyczny. W zamian wprowadzić jakieś szybkie głosowanie na fotkę tygodnie, czy pokazywać fotki które otrzymały najwięcej głosów w ciągu ostatniego tygodnia. Fotki te mogły by się znaleźć na stronie startowej serwisu w zamian obecnie "najwyżej ocenianych" które można przenieść do zakładek. Obecny wygląd strony startowej zmienia się jedynie po wizytach typu "fotokrytyk" czy "jonathan" Dało by to też możliwość "zaistnienia" świeżo przybyłym użytkownikom.
   
  Zamiast możliwości usuwania komentarzy spod własnych zdjęć, dać możliwość reedycji własnych postów (nie musiał bym się rumienić że napisałem "kont" a nie "kąt" )

  Wielu osobą nie podobało się to, że każdy kto założy sobie tutaj konto ma automatycznie prawo do oceniania zdjęć. Niech te prawa "nabywa" po np. otrzymani pięciu ocen bdb przy pięciu fotkach. Niech najpierw się czymś wykaże a później ocenia. Podniosło by to też jakiś prestiż tego portalu, bo ktoś kto jest oceniany wiedział by, że ten co go ocenia nie jest zupełnym laikiem.
   
  Na razie tyle, bo nie chcę Cię zamęczyć tym postem. Niech inni też Cię pomęczą.
   
 • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-27, 21:55
   Podpisuję się pod projektami Krzyśka wszystkimi przyciskami klawiatury. Pozwolę sobie poruszyć temat "łapek, czy tak-nie" przy głosowaniu. Podobno odpowiedź adminów była, że się nie da. Nie da się bo się niechce. Taki kit panowie to tym co się nie znają. Akurat tu jest kilka osób, które temat kodowania w kilku językach programowania mają opanowany i buchają nieposkromionym smiechem na takie tłumaczenie. Zmiana kodu na inne ocenianie to zaledwie dzień pracy łącznie z testami kodu na wirtualnych maszynach, więc bez ściemy.
  Zdjęcie dnia, zdjęcie tygodnia - wybierane na zasadzie ilości i jakości zdobytych głosów.
  Zdjęcie miesiąca może pozostać bez zmian.
  W rankingu zdjęcie dnia i tygodnia zmienia się automatycznie w trakcie oddawania głosów, widoczne jest tylko następnego dnia lub tygodnia bez trzymania archiwum by Wam nie komplikować kodu.
  Jak macie problemy z kodem to Topi może Wam pomóc bo nawet jak śpi to coś tam pisze.
  Nie wiem czy konta odwetowe jeszcze istnieją bo szczerze wisi mi to. Jak ktoś ma problem ze sobą to jego problem a nie mój. Ja go blokuje i bujaj się leszczu. Szkoda, że tak mało użytkowników oddaje głosy na zdjęcia lub pisze komenty. Komenty są od 10 osób - zazwyczaj, reszta się boi lub nie chce się "narażać". Trzeba przyznać, ze te 10 osób głównie generuje ruch słowny na WA. Gdyby nie Bilans, Damiś, Krzysiek, Monika, Einstein, Witman, Irena, KubaFoto, Nikon19 i Kancial to możnaby wyrzucić klawiaturę. Szkoda, że "nowi" nie są aktywni. Sam na privie koresponduje z Sergiem, Damisem, Adamemszybkim i wymieniamy się spostrzeżeniami. Po komentarzach Krzyśka to już nie trzeba nic pisać - zostaw Krzysiu czasem jakieś malutkie niedociągnięcie dla innych.
  Co do moderacji zdjęć - jestem wielkim przeciwnikiem by ktoś decydował, czy ta fotka nadaje się do katalogu czy nie. Oczywiście wywalac reklamy remontów w Warszawie ale komunę mamy już za sobą i ja nie tęsknię.
  Zaniżony poziom boli Krzysia. Krzysiu jest digart i deviant z wysokim poziomem i wymaganiami ale młodzi musza zaczynac od czegoś. Jak widzę fotki na maxie 15-17 "fotografów" i podpisy pod nimi to zastanawiam się co my i po co wogóle robimy. Fotkami zaczyna rządzić wolna amerykanka i bynajmniej ja czegoś takiego nie uznaję i nie lubię. Przez WA można zawsze kogoś naprostować i nauczyć. Sam pamiętasz, że kiedyś przesadziłem ale dzięki właśnie Tobie poszedłem po rozum do głowy i opamiętanie. Takie uwagi i portale są ważne by nie zatracić dystansu do siebie i swojej twórczości. 
  Apeluję z tego miejsca do "nowych" użytkowników - oceniajcie ale ważniejsze - komentujcie. 

 • Serg
  report abuse Serg, 2012-04-27, 22:40
  Pomysl dodawania trzech zdjec po pierwszym dniu- nie podoba mi sie. Czuje ze przegladajac album najczesciej bede ogladal to samo zdjecie 3razy (w lekko odmiennej formie). Jedno zdjecie zmuszalo do wiekszego przemyslenia by opublikowac lepsza fotke co wplywalo na ogolny poziom galerii. MZ- w obecnej formie graficznej strony 3-zdjecia to za duzo.


  @Mariusz
  Brakuje mi natomiast funkcji by w zdjeciach najwyzej ocenionych mozliwosci ogladania, 
  najwyzej ocenione- na przestrzeni roku, miesiaca i tygodnia.


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-27, 23:29
  @Luke -nie chodzi mi o cenzorowanie zdjęć, czy moderowanie na zasadzie własnego widzimisię., tylko o uniknięcie takich sytuacji o jakich napisał Serg, o odrzuceniu zdjęć które są niezgodne z regulaminem, takich jak przytoczone przez Ciebie reklamy, czy takich jak zaprezentował "prowokacja" czy fotek o bardzo niskim poziomie (pstrykadeł) Założeniem administracji było to, żeby katalog główny był miejscem do pokazywania dobrych a nawet bardzo dobrych zdjęć. W pewnym okresie założenia te zostały bardzo wypaczone, bo moderatorzy odrzucali masę dobrych zdjęć, a puszczali często kichę. Było minęło. Myślę jednak, że Tobie też było by miło, gdyby zdjęcia z katalogu głównego trzymały choć by jakiś minimalny poziom, ale jednak go trzymały. • witman
  report abuse witman, 2012-04-28, 05:44
  Krzysiek masz rację, wczoraj sam wrzuciłem 2 fotki które nie powinny były tu trafić , bo są po prostu słabe. Musimy sami się ograniczać i dawać takie zdjęcia które sami uważamy za dobre. I tu jest dobry pomysł poczekalni. Moim zdaniem moderacją można zniechęcić ludzi którzy dopiero zaczynają i mają parę słabych fotografii. A chcieliby sie nimi podzielic i poddać swoje prace ocenie. Przy poczekalni mogli by się dowiedzieć co  robią nie tak i co jest do poprawy-bo czasem wystarczy tylko wyprostować fotkę lub wykadrować w programie.
  Sam popełniam dużo błędów, i czasem bardziej dla mnie jest cenny wtedy komentarz niż gwiazdki.


 • vitoos
  report abuse vitoos, 2012-04-28, 08:17
  Popieram Serga, 3 fotki dziennie to za dużo, 2 uważam, że w sam raz.... • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2012-04-28, 10:07

  @krzysiek
  Najpierw wymagasz aby administracja dbała o merytoryczność komentarzy a później wiedząc, że sam możesz to robić piszesz, że nie chcesz tego robić. Przepraszam, ale trochę niepoważne argumenty. Wątek moderacji "niemerytorycznych" komentarzy ze swojej strony zamykam.

  Odnośnie konta ipozytyka: konto kontrowersyjne, nie chielibyśmy aby takie konta dominowały w serwisie, jednak nie łamie ono regulaminu serwisu (w obecnej formie). Przy większej skali tego problemu zastanowimy się nad zmianą regulaminu. Przypomnę również, że podstawowe założenie serwisu, to hosting zdjęć. Został on wzbogacany o katalog zdjęć publicznych, nad którym teraz dyskutujemy.

  Propozycja poczekalni w moderacji: był już taki byt (tyle, że nie wszyscy ale wybrani z użytkowników moderowali zdjęcia) - nie sprawdził się (sam narzekałeś). Nie wszystkim również spodoba się powrót do moderacji. Co na to inni?

  Oceny tak/nie. Problem nie jest techniczny, ale wymaga wiele pracy i migracji starych ocen na nowe, dwuwartościowe (co oznaczają wtedy 3 gwiazdki?). Po drugie, to jest pomysł który Tobie się podoba, nie znaczy, że wszystkim ... Włożymy w to dużo pracy i będziemy mieć sytuację odwrotną - inny się nie spodoba. Proszę innych o wypowiedzenie się w tym temacie. Tak czy inaczej jesteśmy sceptycznie do tego nastawieni (uważamy, że niewiele to zmienia a nakłady nie są małe) – więc musicie mieć naprawdę mocne argumenty :)

  Edycja komentarzy: odrzucamy, mogłoby to powodować mętlik w komentarzach i ich manipulowanie.

  Prawdo do oceniania "nie od razu po rejestracji": rozsądnie, do przemyślenia jakie kryteria, liczę na dyskusję.


  @Luke, mam prośbę o podwyższenia jakości dyskusji w tym wątku.


  @Serg, @Vitoos - zmieniamy limit dodawanych do katalogu do 2 dziennie.

   
 • Luke
  report abuse Luke, 2012-04-28, 12:29
   @Luke, mam prośbę o podwyższenia jakości dyskusji w tym wątku. - a co Cię tak szczególnie dotknęło? Wielka zmiana - 2 zdjęcia, które zostały zrobione poprzez zmianę jednej cyferki w kodzie to ogromne zmiany. Podwyższenie jakości dyskusji to oznacza wg. Ciebie - przestań krytykować? Poczułem się lekko rozbawiony.


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-04-28, 18:38
  @Mariusz -myślę, ze dość jasno opisałem incydent z Lewczukiem i brak reakcji administracji na moją dwukrotną interwencję. Twoim zdaniem co miałem jeszcze zrobić? Pokazać mu język czy kazać klęczeć za kare? Sprawa jest już przedawniona i nie będę przewalał całego forum aby odnaleźć te głupie posty.
  Jeżeli twierdzisz, że konto typu "ipozytywka" może dodawać taki obrazek do katalogu głównego, to widocznie nie zrozumiałem regulaminu i nie znam definicji zdjęcia. Chyba też nie zrozumiałem założeń "Pamiętaj! Katalog zdjęć to miejsce na dobre zdjęcia. Nie psuj tego!", albo Ty już tego nie pamiętasz. Z pewnością fotka "prowokacji" była też najwyższych lotów że w tym katalogu się znalazła. A może te założenie jest nie aktualne???

  Jaka była jakość moderacji to sam doskonale wiesz. Odrzucano dużo dobrych zdjęć. Połowa osób z listy moderatorów nie logowała się nawet do WA a znaczna część z pozostałych osób, przynajmniej Ci którzy się wypowiadali o tym publicznie, nie brała aktywnego udziału w moderacji. Myślę, że część z pozostałych aktywnych moderatorów była delikatnie mówiąc tendencyjna. Owszem narzekałem na moderację, ale nie byłem w tym osamotniony, ani nie byłem w czołówce "narzekaczy" i sam wiesz, że te narzekania nie były bezpodstawne. Można było zaobserwować pewną zależność patrząc na to kto z modów aktualnie jest zalogowany do WA i czyje fotki wylatują :)) Jaki był problem w tym, aby moderacja była jawna? albo żeby wszyscy użytkownicy byli moderatorami? Proponowałem wtedy takie zmiany. Wilk był by syty i owca cała. Zniesienie moderacji miało być tylko eksperymentem, a to czy on się powiódł, czy nie - nie mnie oceniać.

  Jak dotąd większość proponowanych zmian, to same problemy i czuję, że skończy się to wszystko tak jak już prędzej bywało, czyli na liście życzeń i pustej dyskusji.

  Czy można do tej listy dołączyć następne życzenia? Jeżeli, jak dobrze rozumiem, nadal nie będzie możliwości poprawiania własnych postów, to czy była by możliwość poprawienie wystawionej oceny? Jeżeli zamiast w "dodaj komentarz" kliknę w pięć gwiazdek, to pół biedy. Gorzej jak zamiast w pięć gwiazdek trafię w cztery lub trzy.
  Następną uciążliwą rzeczą dla mnie jest konieczność powiększania każdego zdjęcia z osobna podczas przeglądania i oceniania zdjęć w katalogu głównym. Czy nie mogły by się one od razu otwierać na PE na zasadzie pokazu slajdów? tak aby można było wystawiać oceny widząc fotkę w większej rozdzielczości? • KubaFoto
  report abuse KubaFoto, 2012-04-29, 00:00
  Szczerze, mi zalezy tylko na zmianie Rankingu na jkies zdjecie tygodnia lub cos takiego o czym juz kilka razy byla mowa :) No i zeby na stronie glownej na poczatku nei wyswietlaly sie jako glowne, zdjecia najwyzej oceniane ktore sa taki juz od ladnych kilku meisiecy, tylko byly one w jakiejs zakladce. Zamiast nich zeby byly pokzaywane zdjecia np z danego tygodnia najlepsze. Jakis ruch musi byc na stronie. A tutaj rusza sie tylko jak czasem powstanie jakas dyskusja jak np ta. Ale naszczescie jakies ruchy W KONCU od adminow sie pojawily bo jak wiemy przez dlugi czas myslelismy ze jestesmy tu sami. 


 • Einstein
  report abuse Einstein, 2012-04-29, 09:41
  Jestem za Kubą, ranking jest nudny i przydałby się temat.


 • KubaFoto
  report abuse KubaFoto, 2012-04-29, 14:32
  Mariusz. To ze teraz w rankingu jest malo glosow przez co nie chcecie zmienic na cos innego jest chyba slabym argumentem. To ze jest malo glosow jest spowodowane tym ze najczesciej wchodzi sie w ta zakladke 2 razy w meisiacu i tyle. Jakby byl zycie w tej zakladce to liczba glosow by wzrosła. 


 • witman
  report abuse witman, 2012-04-30, 16:36
  Też jestem za zmianą rankingu na zdjęcie tygodnia, zdjęcie miesiąca.
  Mógł by być też jakiś konkurs tematyczny . Np 1 każdego miesiąca pada temat w ciągu 2 tygodni można wystawić fotkę i głosowanie trwa 2 tygodnie.


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-05-13, 10:49
  Od ostatniego postu minęło dwa tygodnie i zapanowała cisza. Padła masa propozycji i to konkretnych propozycji, a nadal jest tak jak było dotychczas i nie zanosi się, żeby było inaczej. Widzę, że użytkownikom portalu bardziej zależy na jego poprawie niż administracji. Tylko szkoda. że niepotrzebnie strzępimy sobie język i wycieramy klawiaturę. • Damiś
  report abuse Damiś, 2012-06-12, 17:47
  Anonimowe komentarze? Zaczęłaby się fala krytyki wszystkich speców świata - tak to przynajmniej trochę się potrudzą, żeby się zarejestrować. • witman
  report abuse witman, 2012-06-13, 19:54
  Nikt nie zabrania pisać komentarzy i krytykować, pod warunkiem że się zalogujesz.


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-06-13, 21:54
  @artistemiliaa -Damiś przejrzyście wyjaśnił "co by było gdyby" Komentarzy nie trzeba moderować, bo kto ich nie chce, może w ustawieniach albumu zablokować możliwość komentowania zdjęć.  Myślę, że nikt tu nie pragnie komentarzy od anonimów typu "ślicznie" "cudownie" itp ani skrajnie przeciwnych których, jak znam życie było by znacznie więcej. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze otwarte forum w necie, aby zobaczyć ile tam jest jadu, wyzwisk i wulgaryzmów w postach. Nikt tu nie tęskni za takim językiem. • KubaFoto
  report abuse KubaFoto, 2012-06-18, 11:06
   Komentarzy jak najwiecej owszem, anonimowość fatalny pomysl. Na poczatku tego profilu bylo anonimowe dodawanie ocen i to codziennie do kazdego zdjecia mozna bylo dawac. Po niektorych moich zdjeciach widac ze mam 70 ocen ale na liscie jest tylko kilka ktore dodano po zmianie. A jak bylo juz nie anonimowo to taki jeden uzytkownik sypal mi jedynkami z gory na dol i myslal ze tego nie widac. Jak zauwazyl to usunal konto. Taki portale są od tego aby poznawac ludzi, wymieniac sie doswiadczeniami, spotykac (ja juz z Krzyskiem jestem umowiony na piwo i na bunkry :P) a anonimowosc dodalaby tylko duzo negatywnych emocji ktorych sam doswiadczylem kilka lat temu na tym portalu.


 • KubaFoto
  report abuse KubaFoto, 2012-06-25, 10:16
   A może da się administratorów zmienić?
 • jacula
  report abuse jacula, 2012-07-06, 10:47
   Witam jestem na tym portalu bardzo krótko,moja ocena jest taka za malo komentarzy do zdjec ,ale komentarzy od osób ktorzy cos wniosa do zdjecja ,np co do mojej osoby jestem wdzieczny jesli ktoś mi napisze co zle zrobiłem ,i napewno sie nie obraze ale jesli ktos daje 3 * a ja prosze co zle zrobilem zeby mi wytknoł a tu brak odpowiedzi ,
  to coś nie tak ,równiez jak ktos da 5 tez jesli widzi cos szczególnego to niech napisze ,ja narazie tylko pstrykam i sie ucze i podgladam a takie komentarze napewno pomoga 


 • rysio123
  report abuse rysio123, 2012-10-04, 13:14
   pytanie do administracji:
  bedzię coś nowego na tym forum?


 • witman
  report abuse witman, 2012-10-05, 05:49
  I to jest bardzo dobre pytanie. :)


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2012-10-05, 09:26
  To jest oczywiście bardzo dobre pytanie, ale niestety rzucane w próżnie. Od pół roku administracja nie wykazuje żadnych oznak życia i nie doczekamy się odpowiedzi a tym bardziej zmian.close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close