zmień język: polski
log in      register
    logout

Jakość zdjęć i komentarzy na WA

Zacznę od tego, że zmieniałem operatora i przez cały maj nie miałem internetu a na WA wchodziłem sporadycznie po to, aby coś dorzucić ze swoich zdjęć. Po prawie sześciu tygodniach nieobecności, mając już internet postanowiłem nadrobić zaległości i zasiadłem do przeglądania zdjęć. Mój zapał wytrwał gdzieś do 120 zdjęcia, a dalej się nie dało. Po za nielicznymi wyjątkami nuda i chała. Jednym słowem powiło ZGROZA. Całe życie uważam siebie za amatora, nie mam zbyt wysokiego mniemania o swoich zdjęciach, bo im częściej na nie patrzę, tym bardziej mi się nie podobają. Jakie są każdy może zobaczyć. Poziom prezentowanych tu fotek mnie przeraził. Wiem, że to portal amatorski, ale większość ostatnio prezentowanych zdjęć, to amatorszczyzna nie mająca nic wspólnego z amatorstwem. Zero znajomości podstaw fotografii, zero ambicji, zero estetyki. Jednym słowem wspomniana ZGROZA.
 
Dopełnieniem tego są oceny. To już jest osobny temat-rzeka. Walenie piątek jak leci bez patrzenia na zdjęcie tylko na nik, często pod taką szmirą, że aż hej. Na zasadzie: dziś ja klepnę pięć - jutro mi klepną. Treść fotki??? Nie istotna, aby kolorowo było: jakiś kotek, jakiś kwiatek, parę kropelek, jakaś miła buzia. Nie ważne, że wykonane byle jak, z pogwałceniem wszelkich zasad, że nie ostre - ważne, że kolorowo. Powiecie, że to kwestia gustu. Jasne, każdy ma swój i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Każdy powinien też mieć oczy i widzieć co ocenia... Dla mnie osobiście ilość gwiazdek pod moimi fotkami nie jest istotna, ważne jest to, że mogę zobaczyć fotki innych, te lepsze od moich. Niestety tech fot jest co raz mniej (a moje są najwyżej przeciętne !!!). Drugie "niestety" to dla wielu osób gwiazdki, to sprawa życia i śmierci
 
Na samym szczycie tej piramidy jest wysokie mniemanie o sobie autorów wszystkich "dzieł" !!! Tylko spróbuj wystawić "niską" ocenę, coś zasugerować, coś podpowiedzieć i już dym i raban!!! Nie piszę tu o komentarzach złośliwych, czy "odwetowych",bo takie też są, ale o merytorycznych, o takich co coś wnoszą. Dziecinada dorosłych ludzi często poparta nie wybrednymi słownictwem.
 
Poziom WA spadł drastycznie i całość chyli się ku upadkowi. Taka równia pochyła...dno minęliśmy dawno i staczamy się co raz niżej niżej.
 Nie chcąc kończyć tak pesymistycznie dodam, że jest tu garstka, dosłownie garstka użytkowników, którzy wrzucają zdjęcia na poziomie i tylko ta garstka zmusza mnie, żeby tu wogóle zaglądać i dzięki im za to.
 
Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraziłem i zaznaczam że nie miałem takich intencji

krzysiek

krzysiek, 2011-06-28, 17:55


reply

replies


 • Agnieszka
  report abuse Agnieszka, 2011-06-28, 23:07
  Zgadzam się z Krzyśkiem w 100 % Moim zdaniem trafnie opisał sytuację jaka jest teraz na WA.

  Chciałam jeszcze dodać że wraz ze zniesieniem moderacji zapanowała tu taka swoboda że niektórzy dodają do katalogu głównego ''byle co- byle było" nawet chyba specjalnie się nie przyglądają tym kadrą które publikują...czasami mam wrażenie że niektórzy wrzucają te zdjęcia w prost z karty  aparatu.Nie kadrując,nie używając żadnych programów do obróbki zdjęć.Już nie wspomne o tym że cały czas "pstrykają" poziome kadry bo chyba nawet nie mają takiego pomysłu aby ten aparat obrócić na pionowo!

  A co do ocen : jak  wystawiam niższą ocenę niż 5 lub komentuje niekorzystnie zdjęcie zaraz jest awantura,dostaje na poczte jakieś dziwne wiadomości z wyzwiskami,pretensjami-żałosne...
  Niektórzy się cenią tak wysoko że jak dostaną ocenę 3 lub 4 są gotowi zmieszać z błotem,obrazić,obsypać wyzwiskami... 

  Tak jak Krzysiek napisał, jest tu kilka osób które utrzymują cały czas bardzo dobry poziom swoich prac i starają się tworzyć coś fajnego.Czekam zawsze na ich nowe kadry,oglądam i próbuję z ich prac nauczyć się czegoś dla siebie. Dzięki tym osobą jeszcze mam motywację żeby tu zaglądać ,oceniać i dodawać swoje zdjęcia :)


 • audiija
  report abuse audiija, 2011-06-29, 14:28
  Witam!
  Jestem tu ponad rok.Kiedy zaczynałam poziom był naprawdę wysoki.Nie jestem ekspertem fotofrafii a tylko zwykłym laikiem.Niedawno też miałam ochotę coś napisać.Od jakiegoś czasu podobnie jak kolega mam dziwne uczucie wchodząc na tą stronę.
  Pomyślałam wtedy ,że co do ocen może "6" rozwiązała by sprawę.Sama często mam dylemat przy stawianiu "5".Nie oceniam fachowo,bo jak pisałam jestem laikiem.Są fotografie ładne,przyciągające wzrok od razu i wspaniałe.Z gorszymi mam problem i nie stawiam ocen poniżej "3".Nie chcę nikogo skrzywdzić będąc amatorem.Czasami coś napiszę jak fotografia mi to podpowiada.Dla mnie ocena "6" byłaby wyjątkową i tylko dla wyjątkowych fotek.Kiedy stawiam "5" i widzę różnicę przy bardzo ładnej i wyjątkowej czuję niesmak.Jeszcze jedno,uważam że fotografia to zabawa,ale zabawa ze smakiem.Jesteśmy dorośli i pewne zachowanie tu na tej stronie nie powinno mieć miejsca.Ja osobiście nie stawiam piątek za piatkę.Nie obrażam się za uwagi nawet najbardziej krytyczne.Był czas kiedy moderator odrzucał moje moim zdaniem dobre fotki i jedne zostawiłam uważając ,że nie są najgorsze a inne  z czasem  usunęłam by wrzucić nowe.Pozdrawiam wszystkich.Janka • vitoos
  report abuse vitoos, 2011-06-29, 21:31
  Ja tylko tak pare słów a propos tytułowej "jakości komentarzy". Jeśli już krytykować, to może warto skupić się na samym zdjęciu, zamiast jak co niektórzy odnosić sie do ocen innych użytkowników, czy wyśmiewać samego fotografującego pisząc np. "pomysł focenia kota na własnych kolanach bezcenny".
  To chyba nie jest specjalnie motywujące....?
 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-06-29, 22:38
  Zgodzę się Witku z Tobą co do komentarza - ciut przesadziłem. Miałem napisać "nieprzemyślany", ale mnie wena twórcza poniosł i w trakcie pisania zmianiłem na "bezcenny" Chciałem, żeby to skłonił autora do zwrócenia uwagi nie tylko na to co, ale i na czym foci.
  Jeżeli o mnie chodzi to do ocen innych użytkowników odniosłem się tyko raz, przy Twojej fotce muszki gdzie, nazwijmy go Iksiński, m.z. celowo zaniżył ocenę a w tym samym czasie słabą fotkę (też muszki) ocenił na rewelacyjną. To była cała seria podobnie "kontrowersyjnych" ocen tego Iksińskiego pod różnymi fotami. Na pewno wiesz o co chodzi bo  uważnie przeglądasz ten portal i nie będę tych fotek odgrzebywał i tu wklejał. Taki sposób wystawiania ocen był celowo złośliwy i miał na celu wywołanie fermentu. • vitoos
  report abuse vitoos, 2011-06-29, 22:59
  Ponieść każdego może ;) • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-06-29, 23:05
  dzięki za zrozumienie • Przemho
  report abuse Przemho, 2011-06-30, 18:53
   Co tu się kurna dzieje...?


 • finus
  report abuse finus, 2011-07-01, 09:04
   Widzisz walczysz z jakością zdjęć i komentarzy .... ala jak Vitoos sam zauwazył obrazasz w swoich komentarzach innych ..... widzę, czas skasować konto.... miło było........ 


 • rysio123
  report abuse rysio123, 2011-07-01, 10:59
  NOWY MIESIĄC SIĘ  ZACZĄŁ!
  Czas najwyższy na zmiany w ocenach i komentarzach na tym portalu.
  mnie te "rewalacje" (w tym i moje i przy moich fotkach) po prostu nudzą
  toteż niech mi niektórzy wybaczą
  proszę też w tym miejscu o bardziej surowe ocenianie i koment. moich zdjęć
  pozdrawiam
     Rysiek • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-07-01, 16:15
  Finus - znów próbujesz mi szpilę wbić. Wskazana przez Ciebie wypowiedź nie zawierała obraźliwych słów. Fakt, zdanie było niewyważone i mogło adresata urazić i z tego publicznie się wyspowiadałem.
  Użyty przez Ciebie w stosunku do Roberta zwrot typu "wielki krytyk" czy w stosunku do mnie określenia: śmieszny, czepialski itp. mają zupełnie inny ciężar gatunkowy. Użyłeś je z czystą premedytacją w celu obrażenia i ośmieszenia nas. Rzuciłeś na mnie masę bezpodstawnych oskarżeń. Nie idzie teraz tego sprawdzić, bo usunąłeś zdjęcie, czego mogłem się spodziewać. Wkleję tu ostatni mój komentarz z pod tego zdjęcia, może ktoś nie czytał a jest ciekaw, to jeszcze raz to samo, słowo w słowo:
   
  "Zupełnie nie rozumiem dla czego nadal wylewasz pomyje na moją głowę i wysuwasz bezpodstawne oskarżenia. Znajdź choć jedną moją fotkę pod którą nie przyjąłem krytyki lub oceny. Nie ma takiej. Co do "zwalczania" wiadomej osoby, to chcą Ci przypomnieć, że największy dym był pod Twoimi fotkami i z Twoim udziałem. Oboje staliśmy po tej samej stronie sporu i o ile dobrze pamiętam to nawet na PW wymieniliśmy zgodne opinie na ten temat. Dlaczego teraz odwracasz kota ogonem??? Gdzie widzisz zdanie w którym doszukałem się przepalenia na czubku ucha??? Wyluzuj, bo nikt tu nie ma zamiaru Ciebie dyskredytować ani obrażać a Ty obrażasz innych."
   
  Całą awanturę rozpętałeś po tym jak napisałem : "moim zdaniem światło ciut za ostre"
   
  do jutra • finus
  report abuse finus, 2011-07-01, 18:37
   A owszem usunąłem zdjęcie, bo nie lubię takich sytuacji, ale ty w dalszym ciągu próbujesz mieć ostatnie słowo. No cóż taki charakter. Co do obrazania wszystkich to przeczytaj co dokładnie napisałeś w swoim poście, patrz wyzej. Ale dla przypomnienia przytoczę - " Poziom prezentowanych tu fotek mnie przeraził. Wiem, że to portal amatorski, ale większość ostatnio prezentowanych zdjęć, to amatorszczyzna nie mająca nic wspólnego z amatorstwem. Zero znajomości podstaw fotografii, zero ambicji, zero estetyki. Jednym słowem wspomniana ZGROZA."  I to jest obrazanie innych!!! 
  Ale dopiąłeś swego, nie będzie do jutra ..... Nie mam ochoty dłuzej przebywać na tym portalu, bo zamiast cieszyć się swoją pasją urządzasz (cie) sobie eldorado, kryytykujesz (cie) w sposób typowo polski innych ale tylko spróbuj coś powiedzieć w Twoją stronę zaraz jest spotęgowany odzew i to jest niestety smutne. A to, ze skrzętnie przechowujesz wszystkie swoje posty pod zdjęciami i później je cytujesz świadczy tylko o Tobie. W swojej pierwszej wypowiedzi oświadczyłem, ze koniec tematu ale ty i Agnieszka nie potraficie odstąpić, koniecznie musicie mieć ostatnie słowo. Ale dla dobra tego portalu i swojego spokoju pozegnam się z wami. Zyczę mnóstwa ciekawych kadrów i więcej pokory. 


 • pavlo
  report abuse pavlo, 2011-07-02, 00:21
  Finus zawiodłeś mnie, Obstawiałem, ze zagryziesz kolegę • Luke
  report abuse Luke, 2011-08-24, 17:36
   No to po kolei:
  rysio123 - klepiesz trójki ale nie piszesz komentów jak zdjęcie poprawić. Ja nie komentuje zdjęć poprawnych (ekspozycja, kadrowanie itp) nisko tylko dlatego, że nie są w moim guście.
  Krzysiek, finus - b. dobre zdjęcia lub  rewelacyjne a wy się gryziecie? Trochę oleju wlać do głowy i wzajemnie się wspierać w celu poprawy warsztatu.
  Pavlo - strzel sobie w torbe i przestań jątrzyć.


 • rysio123
  report abuse rysio123, 2011-08-27, 11:04
  HEJ!
  klepie trzy gwiazdki nie trójki
  tzn. życze Wam i sobie DOBRYCH zdjęć:)close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close