zmień język: polski
log in      register
    logout

Pora na zmiany...

Myśę, że taki wątek tu się przyda.

A więc idąc za wypowiedzią Krzyśka z innego wątku moje zdanie jest takie. Likwidacja gwiazdek. Zamiast nich dwie "łapki" albo się podoba albo nie. Są dwie możliwości. 1, po naciśniećiu łapki na tak pod nią pojawia się dana liczba kilknięć w tą łakę, tak samo w łapkę na nie. 2, po naciśnieciu w w łakę na tak i nie pomiędzy nimi pojawia się łączna liczba kliknięć, gdzie łapka na nie odejmuje a na tak dodaje.

Tak ja to widzę i tak większość ocen jest jednakowa, czyli 5 gwiazdek.

Kolejna sprawa. jest sposób na ograniczenie ilości zdjęć w katalogu głównym, a przy tym zyska portal i my. Aby przyciągnąć uwagę administratorów (którzy mogą nas częściej wysłuchać). Chodzi o wprowadzenie limitu zdjęć do katalogu. Każdemu dziennie przysługiwałoby by po jednym lub dwóch zdjęciach. Większa ilość wiązałaby się z opłatami odopwiednimi do ilości zdjęć.

I ostatnie, redukcja etatów moderatorów. Jak sami widzicie duża ich iloś nie wpływa pozytywnie na jakość zdjęć w katalogu. Jest dużo takich zdjęć co mają słabe oceny oraz takie co nie mają ich w ogóle. Jeżeli więc do katalogu mają trafiać tylko dobre zdjęcia, bo takie są założenia, proponuję, aby liczba moderatorów wynosiła 5 do 10.

MarcinM, 2011-02-15, 22:40


reply

replies


 • Beata
  report abuse Beata, 2011-02-15, 23:10
  Witam!
  Ja również jestem za tym pomysłem z łapkami @Marcina.
  Poza tym fajnie by było jakby przychodziło powiadomienie na maila o nowych wątkch w dyskusjach na forum i nowych komentarzach pod zdjęciami, które my skomentowaliśmy - czesto tak jest że trzeba szukać gdzieś danego zdjęcia, żeby zobaczyć co ktoś inny odpisał.


 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-02-16, 00:41
  pomysł z łapkami bardzo bobry. boję się tylko, że znów zaczną się dąsy typu "a co się nie podoba???" większość jest tu wrażliwa na krytykę :))  może starczy tylko głos na tak? a  jak się coś nie podoba lub do poprawki to sam komentarz?
  w kwestii limitów i moderacji - będe dalej się upierał do zmniejszenia limitu dodawania zdjęć. 3 max 5 fotek tygodniowo wystarczy. użytkownicy będą sami prowadzić ostrzejszą selekcję tego co chcą pokazać, a nie jak teraz "wrzucę 3kwiatki i 2 zachody słońca to może coś wejdzie" jak totolotek. a moderację ograniczył bym do niezbędnego minimum. niech wszyscy maję możliwość oceniania a nie tylko moderatorzy. dajcie możliwość do tego, aby każdy mogł pokazać swoje fotki i ocenić pracę innych. często jest tak, że daje się do moderacji fotkę, która ma już kila pozytywnych ocen, a fotka tej modercji nie przechodzi. nie można być bardziej papieskim od papieża.  jakość zdjęć w katalogu głównym nie zależy od tego co zmoderują tylko od tego co dodamy do moderacji. jak będzie "ilościówka" to zawsze będzie kicha. kto z nas robi tygodniowo 35 zdjęć na wysokim poziomie ????? • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2011-02-16, 09:42

  @Marcinie,
  Czy uważasz, że zmiana systemu głosowania z 5 gwiazdek na 2 (łapki) coś zmieni? Obecnie tak czy inaczej zdecydowanie przeważają oceny na 5 gwiazdek albo "nic".

  Zmiana limitów zgłoszeń do katalogu: propozycja wydaje nam się trafna. Co inni sądzą o propozycji Marcina: 1 zdjęcie dziennie?

  Zmniejszenie liczby moderatorów do proponowanych 5 - 10 poważnie wpłynęłaby na opóźnienia w moderacji zdjęć do katalogu. Pamiętajmy, że nie są to „etatowi pracownicy”, tylko użytkownicy, którzy od czasu do czasu zaglądają do serwisu i przy okazji moderują zdjęcia.

 • MarcinM
  report abuse MarcinM, 2011-02-16, 15:06
  To jest tylko pomysł, ja i tak oceniam jak większość już wie albo jedna gwiazdka albo pięć, żadko kiedy inaczej. jeżeli coś mi się podoba oceniam wysoko, jeżeli jednak według Mojego gustu uważam, że zdjęcie jest źle zrobione, mówię o tym za pomocą komentarzy i zawzyczaj daję jedną gwiazdkę.

  Oczywiście spodziewałem się, że "łapki" mogą się nie podobać, chociaż uważam to, za bardzo dobry pomysł. Alternatywą natomiast dla gwiazdek może być inny system oceniania. Niech już zostaną owe gwiazdki, ale nich ich będzie więcej. Czyli poza ogólnym ocenianiem do każdej fotografii byłaby możliwość postaiwenia tych gwiazdek w kilku kategoriach, np. ogólna (podoba się albo nie), techniczna, artystyczna i pewnie jeszcze coś można dołożyć, ale ja poprzestanę na tym. Gwiazdki od 1 do 5 z możliwością dodania do każdej kategori i ogólna ocena nie łączy się, tylko każda kategoria ma swoją wartość oceny (średnią). Uważam, że ten sposób zdecydowanie lepiej wpłynie na ocenianie zdjęć, a przy tym pozwoli uniknąć zbędnych dyskusji, które nie zawsze są kulturalne... Jest wiele zdjęć na WA, które są ciekawe na swój spsób, ale złe technicznie i na odwrót. Wiadomo, każdy "jest" doskonały i każdy "robi" super rewelacyjne zdjęcia, ale nie każdemu sie muszą one podobać.

  Przychodzi mi jeszcze do głowy taki pomysł. Zablokowanie dodawania komentarzy pod zdjęciem dla osób, które już taki zamieściły. Dzięki temu wszelkie dyskusje niezwiązane z ocenianym zdjęciem przeniosą się na forum gdzie ich miejsce albo po prostu ich nie będzie, co też wpłynie pozytywnie na portal i nie będzie "śmietnika" pod zdjęciem.

  Przy jednym zdjęciu dziennie nie będzie potrzebna taka ilość moderatorów, bo i tak nie wszyscy zapewne tam zaglądają... • vitoos
  report abuse vitoos, 2011-02-16, 17:54
  Też jestem za oceną na tak/nie, bez gwiazdek. I jestem za zrezygnowaniem z moderacji, a umieszczaniem jednego lub dwóch zdjęć dziennie w katalogu. • andipab
  report abuse andipab, 2011-02-16, 19:27
  Łapka w górę za łapkami


 • moniquenikon
  report abuse moniquenikon, 2011-02-16, 21:29
  :) ja jestem ZA "pora na zmiany"!!!Pomimo,że natura ludzka ,boi się zmian(bo nie wie) nawet na lepsze..... • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2011-02-17, 10:00
  Wprowadziliśmy zmianę: od dzisiaj do katalogu można zgłaszać 1 zdjęcie dziennie. Nie jest to zmiana ostateczna - zobaczymy czy się sprawdzi. • Idomeneo
  report abuse Idomeneo, 2011-02-17, 11:17
  zgłosilem dla eksperymentu jedno zdjecie, ale ono dalej bedzie podlegalo moderacji? to ja chce z powrotem 5. • ccccc
  report abuse ccccc, 2011-02-17, 13:39
  Bardzo mi się podoba dzienny limit zdjęć:) W tym przypadku rola moderatorów jest chyba zbędna...


 • margaret
  report abuse margaret, 2011-02-17, 13:50
  Skoro to katalog, to chyba powinna być jakaś moderacja... Myślę, że zmniejszenie limitu zdjęć to dobre rozwiązanie:)close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close