zmień język: polski
log in      register
    logout

Ten profil jest fałszywy?

Witam wszystkich!

Od pewnego czasu zauważam w serwisie dyskusję użytkowników, którzy wyrażają swoje wątpliwości co do autentyczności założonych profili w serwisie WEBalbum. Rozumiem Wasze nieufne podejście do pojawienia się kogoś mniej lub bardziej znanego w serwisie, jednak apeluję o ostrożniejsze osądy. Często takie podejście powoduje zniechęcenie niesłusznie osądzanej osoby i usunięcie konta. Chyba wszystkim nam zależy na tym, aby w serwisie znalazły się profile również znanych osób. Niestety obserwowane zachowanie nie będzie temu sprzyjało. Jeszcze raz proszę wszystkich użytkowników o ostrożniejsze osądy. Dziękuję.

P.S.
Z mojej strony chciałbym uciąć spekulację: konto Proframe to Harry Eggens.

Mariusz, 2011-02-13, 19:07


reply

replies


 • MarcinM
  report abuse MarcinM, 2011-02-13, 22:13
  ach i ech,  osobiście mało mnie interesuje postać ów autora tegoż profilu z uwgi na temat jego prac. już tak mam, że fotografia przyrody mnie nie kręci. jeżeli konto nie jest fałszywe to chyba dobrze, jeżeli jednak jest, to gość ma niezły ubaw...
  swoją drogą, jeżeli rozumie po polsku, czemu odpowiada po angielsku? tak z ciekawości... • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-02-13, 22:56
  Właśnie chciałem założyć tyen wątek.
  Miałem takie same wątpliwości jak Marcin. Bo niby po co ktoś z takim dorobkiem ma zakładać konto na czysto amatorskim portalu ???? i jeszcze męczyć się z tłumaczeniem naszych komentarzy.  A, że nie lubie być robiony w balona i nie chciałem dalej snuć głupich domysłów - zapytałem "u żródła" Wczoraj napisałem maila do Harrego Eggens'a poprzez Jego stronę internetową z zapytaniem o autentyczność konta Proframe. Otrzymałem odpowiedź. Konto jest  AUTENTYCZNE
  Jemu podoba ię ta strona i uważa, że jest to bardzo miłe miejsce na prezentowanie swoich prac.
  Myślę, że to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-02-14, 13:45
  pomyślałem sobie, ze w takiej sytuacji administratorzy portalu powinni zaprosić Harrego do grona moderatorów (o ile wyrazi taką ochotę). jest na tej liście parę "martwych dusz" które od dawna nie logują się na naszej stronie, więc można za kogoś podmienić. a więc Mariusz do dzieła!  
  może wtedy moje sikorki nie będą odrzucane :-)) • rysio123
  report abuse rysio123, 2011-02-14, 20:49
  Tak korzystając z okazji ...
  Mariusz na tym forum przewinęło się mnóstwo propzycji,różnych propozycji...
  A OD STRONY ADMINISTRACJI "WA" SŁYSZAŁEM TYLKO ...CISZĘ!
  może łaskawie pare słów do...mikrofonu
  pozdrawiam
   Rysiek
 • Beata
  report abuse Beata, 2011-02-15, 01:48
  Widzę Krzyśku (jeśli mogę po imieniu), że wpadliśmy na ten sam pomysł żeby napisać do Harrego na jego autentycznej stronce :) Zrobiłam to bo pomyślałam, że dobrze by było żeby wiedział, że ktoś może podszywać sie pod niego. Dziś odpisał mi to samo co Tobie - konto na web-album jest autentyczne i jest jego, więc nie mamy się czym martwić, a on dalej będzie dodawał swoje fotki :)


 • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2011-02-15, 10:01
  @Rysio:
  Wasze propozycje śledzimy, niektóre są naprawdę ciekawe i godne wprowadzenia, ale….
  No właśnie jest "ale". WA jest raczej realizacją naszych programistycznych ambicji niż sposobem na życie. Serwis nie zarabia nawet na siebie, nie wspominając o jakichkolwiek zyskach.
  Dlatego większy priorytet mają dla nas projekty, które pozwolą nam i naszym rodzinom żyć :) Może to brzmi egoistycznie, ale tak właśnie jest.
  Serwis jest i będzie rozwijany w czasie kiedy jesteśmy mniej dociążeni projektami komercyjnymi.

  W pierwszej kolejności chcielibyśmy wprowadzić nową domenę - http://www.webalbum.pl . Odkupiliśmy ją za niemałe pieniądze i nawet to teraz musi czekać. Nie mamy nawet czasu na opracowanie planu jej wdrożenia (mam tu na myśli pogodzenia faktu, że już macie własne portfolia w obecnych domenach, z drugiej strony nie chcemy zaszkodzić sobie i Wam pod kątem SEO).
  To spory temat - może macie jakieś propozycje?

  Tak czy inaczej zapewniam Cię, że nie zapomnieliśmy o Was i rozwój będzie choć trudno wkazać konkretną datę. • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2011-02-15, 10:02
  @photoknop, niestety masz rację. Ostatnio w komentarzach do zdjęć można zauważyć sporo "jadu". Jak myślicie, co temu sprzyja? Co warto zmienić w samym serwisie aby to ograniczyć? • Idomeneo 3
  report abuse Idomeneo 3, 2011-02-15, 10:38
  Moze warto pomyslec o wprowadzeniu platnosci za mozliwosc zalozenia profilu? Lub 3 miesiacie gratis na konto, a pozniej oplata albo konto bedzie kasowane?
  Wole placic sms-em.
  Np. haslo do swojego konta otrzymam sms-em zwrotnym po dokonaniu zaplaty pierwszym sms-em. Jesli zapomne wyslac sms, to przyjdzie przypomnienie na e-mail. Jesli po 3 miesiacach nie dokonam oplaty, to konto wylatuje z serwisu?

  Co do jadu. Moze taka polska natura? To jest narodowy sport, jak narzekanie. Tutaj nie da sie nic zmienic. • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-02-15, 12:57
  Ja w przeciwieństwie do photoknopa nie mam kont na innych portalach i narazie nie zamierzam ich zakładać, co wcale nie oznacza, że nie zaglądam na nie czasami. Nie zgodzę się  z tym, że u nas jest be, a tam wszestko cacy. Wszędzie można znaleźć podobne komentarze, alo i gorsze. Czym to jest spowodowane ??? myślę, że totalnym brakiem tolerancji. Np.: jeżeli ja coś zrobiłem, to jak może się to komuś nie podobać?,jak ktoś śmie zwrócić mi uwagę? jak mnie się coś nie podoba to któż by mógł mieć odmienne zdanie? itp. Podobnie jak w życiu codziennym, jeżeli coś zrobimy, to zaraz znajdzie się dziesięciu takich, co nic nie robią, a twierdzą, że by to zrobili o wiele lepiej. Tak już jest. To samo można zauważyć na WA. najczęściej krytykują i doradzają tacy, co sami mało potrafią, nigdy nie próbowali zrobić dobrygo makro, portretu czy ptaszka i nawet nie chce im się tego chcieć, ale wiedzą lepiej jak to należy zrobić. Trzeba się z tym pogodzić, bo tego się nie uniknie, tacy "lepiejwiedzący" są wszędzie.
  Uważam, że wielu użytkowników ucieka  z WA nie z powodu koment. tylko z powodu braku moderacji ich zdjęć !!! Wikszość z nas jest tu z chęci pokazania swoich fotek. To jest główny cel. Na pewno też cieszy to, że te fotki się kmuś podobają, są jakoś zauważone itp. ale dla mnie jest to sprawa drugorzędna. Ja swoje zdjęcia znam, i nie muszę ich oglądać na pierwszej stronie WA a po tylu latach focenia znam i widzę też większość swoich błędów. Bardziej mnie cieszę zdjęcia innych, nie koniecznie te ostre jak żyleta, ale te gdzie widać jakąś pasję i chęć pokazania czegoś innego. Niech to będzie rozmazana sarenka sfocona z daleka, a uważam, że i tak lepiej patrzeć na nią, niż na kota wylegującego się na tapczanie (ale to jest oczywiście mój gust i bez urazy proszę) A jest cała masa fotek nie zauważanych, nie moderowanych, a zrobionych z pomysłem i pasją.
  Powtórzę po raz enty : ograniczcie limit moderowanych zdjęć do np.3 tygodniowo (może będą dodawane bardziej przemyślane fotki a nie "na siłę") i ograniczcie odrzucanie zdjęć w moderacji do tych naprawdę miernych i "nie etycznych", to nikomu nie przyjdzie do głowy myśl "co ja tu robię, skoro nikt tu nie chce oglądzć moich fotek???". Z osławionych gwiazdek zostawił bym jedną na zasadzie podoba się/nie podoba. Dla tych, co chcą się ścigać jest ranking, ale można go zmienić na "zdjęcie tygodnia", to będzie szybciej i ciekawiej.
  Na koniec powtorzę za photoknopem: więcej szacunku do cudzej pracy (szczególnie przez moderację) i jeszcze raz: więcej tolerancji • andipab
  report abuse andipab, 2011-02-15, 19:03
  Krzyśku całkowicie zgadzam się z tym co napisałeś, a Twoje propozycje co do zmian są najsensowniejszymi z tych, jakie tu kiedykolwiek spotkałem. Pozdrawiam :)


 • Mariusz
  report abuse Mariusz, 2011-02-16, 09:30

  @Krzyśku
  Głównym miejscem na prezentację własnych zdjęć jest profil użytkownika. Można prezentować tam dowolne zdjęcia zgodnie z regulaminem serwisu. Katalog jest założenia miejscem, gdzie powinny się znaleźć najlepsze fotografie. Nie chcemy rezygnować tutaj z moderacji. Od dłuższego czasu zdjęcia do katalogu moderują użytkownicy i wydaje nam się, że jest to najlepsze rozwiązanie. Rezygnacja z moderacji spowodowałaby, że w niedługim czasie katalog zapełniłby się mało wartościowymi zdjęciami. W innym wątku pisałeś: "dajcie możliwość do tego, aby każdy mógł pokazać swoje fotki i ocenić pracę innych". Od tego jest właśnie profil użytkownika. Publikacja zdjęć w katalogu jest swego rodzaju wyróżnieniem.
 • krzysiek
  report abuse krzysiek, 2011-02-17, 16:52
  Wiem, że jest nowy wątek na temat zmian, ale chcę odpisać na post Mariusza, który jest powyżej.

  OK niech to będzie wyróżnienie, jak zwał tak zwał. Wszyscy natomiast wiemy,  że moderacja kuleje a czasami wręcz leży. Przez moderatorów  "wyróżniane"  są zdjęcia, które póżniej nie otrzymują ŻADNEJ oceny, nawet tej najgorszej, a niech by je ocenił lub skomentował ten co je zmoderował. Cżęsto są moderowane takie zdjęcia, że dosłownie ręce opadają. (a wedłóg założeń powinna szczęka). Jakieś "przewracające" się budynki, przerysowane portrety niczym z portalu NK, "krzywe" widoczki itp.  Katalog główny jest monotematyczny. Od wiosny do jesieni kwiatki, chmórki i zachody słońca. Nie jestem przeciwnikiem takich zdjęć, każdy foci to co lubi, tylko dla czego inne zdjęcia przepadają w moderacji ???  Moderacja tego typu jak jest obecnie NIE SPRAWDZA SIĘ !!!  Moim zdaniem trzeba też pomyśleć nad nowymi zasadami modercji. • MarcinM
  report abuse MarcinM, 2011-02-17, 22:42
  dlatego jest za zmianą moderatorów, może nie wszystkich, ale jednak...close

Report abuse

The report has been saved.

An unexpected error occured. Please try again later.


close

Log in


close