zmień język: polski
log in      register
    logout
Minolta

Minolta DiMAGE S414

Średnia ocena:  
3.4 / 5 (1)


dodaj opinię

Wasze opinie

 • tmich

  2010-02-06, tmich
  Jakość wykonania
  Jakość wykonania samego urządzenia jest dość dobra, korpus z aluminium czynie je dość odpornym. Mimo, iż sprzęt jest dość wiekowy, to nie zauważyłem na nim jakiś większych śladów zużycia, odprysków. Gniazdo na kartę pamięci działa dobrze, nic nie "lata luźno", mechanika obiektywu również sprawna.
  Wyposażenie i funkcje W porównaniu do dzisiejszych aparatów, to dużo mu brakuje. Posiada jedynie podstawowe funkcje, podstawowe tryby balansu bieli i warunków oświetlenia, kilka trybów korekcji kolorów. Mimo wszystko brakuje mu np. prawdziwej regulowanej przesłony czy możliwości wykonywania zdjęć w trybie makro z tak szerokim spektrum odległości od obiektu i wychwycaniem szczegółów, jak np. nowoczesne aparaty Canon.
  Jakość wykonywanych zdjęć Daję ocenę 3, głównie dlatego, że zrobienie dobrej fotografii bez widocznej "kaszy" czy dobre ustawienie ostrości wymaga dobrego doświetlenia i niskiego ISO 64. Przy większych wartościach ISO zdjęcia robią się bardzo "zakaszowane". Wręcz niemożliwe jest wykonanie dobrej jakości fotografii przy ISO większym niż 64 i bardzo pochmurnej pogodzie. Zdjęcia wyraźne, bez kropeczek przy wybraniu ISO 100 można wykonać tylko przy mocnym doświetleniu obiektu sztucznym światłem, lub przy bezchmurnej pogodzie.
  Łatwość obsługi Wg. mnie jest bardzo łatwy w obsłudze, dostęp do różnorodnych funkcji jest wygodnie pogrupowany, kilka klawiszy funkcyjnych na obudowie bardzo ułatwia dostęp do najczęściej wybieranych trybów. Minusem, jest brak polskiego menu, które może utrudnić życie użytkownikom nie znającym angielskiego.
  Stosunek jakości do ceny Kupiłem ten aparat za naprawdę małe pieniądze i uważam, że decydując się na tanią używaną cyfrówkę dokonałem dobrego wyboru. Aparat zupełnie wystarcza do zapoznania się z podstawami fotografii, można zrobić na nim naprawdę ładne zdjęcia. Jeśli komuś zależy na aparacie. który służyć ma tylko do dokumentowania rodzinnych spotkań, imprez czy wypadów turystycznych, to mogę polecić urządzenie Minolta S414.Ostatnie oceny sprzętu


close

Log in


close